Z ostatniej chwili

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?

Ostatnie dziesięciolecie może być z całą pewnością uznawane za okres, w którym mieliśmy do czynienia z wyjątkowo wyraźnym wzrostem zainteresowania tymi metodami poprawy urody, które nie wymagały poddania się operacji.

Okazało się przy tym, że zarówno korekcja zmarszczek, jak i modelowanie oraz powiększanie ust to czynności, które można wykonywać nawet bez konieczności poddawania się operacjom plastycznym. Sama medycyna estetyczna to gałąź wiedzy, która zajmuje się przede wszystkim profilaktyką starzenia się skóry, specjaliści pracują jednak również nad rekonstrukcjami, dzięki którym możliwe jest odtworzenie stanu poprzedzającego ten proces. Nieinwazyjne zabiegi okazują się więc wystarczające nie tylko do tego, aby odmłodzić skórę, ale również do tego, by pozbyć się zmarszczek, a nawet usunąć drobne defekty estetyczne wpływające niekorzystnie na samoocenę. Wiele kobiet zainteresowanych zabiegami z zakresu medycyny estetycznej decyduje się na taki krok przede wszystkim po to, aby cofnąć czas, ten zaś daje o sobie znać właśnie poprzez zmianę wyglądu naszej skóry.

Pierwsze zmarszczki Tu warto podkreślić, że problematyczna potrafi być nie tylko skóra twarzy, ale również całe ciało. Problem pojawia się szybciej niż można byłoby się tego spodziewać, pierwsze niedoskonałości zaczynamy bowiem obserwować już po dwudziestym piątym roku życia. Przed trzydziestką pierwsze zmarszczki stają się faktem, w organizmie systematycznie zmniejsza się bowiem ilość tak ważnego z punktu widzenia kobiet kwasu hialuronowego. Początkowo jest to widoczne przede wszystkim w postaci linii pojawiających się między nosem i ustami, potem jednak linie te pojawiają się również na czole oraz w okolicach oczu. Skóra starzeje się jednak nie tylko poprzez zmarszczki. Widoczne jest przecież również to, że wiotczeje i staje się coraz bardziej szorstka. Kobieta stawia jednak przed medycyną estetyczną także szereg innych wyzwań, wśród których na szczególne zainteresowanie zasługuje cellulit. Jest to problem niezależny od wieku, okazuje się przy tym, że waga i tryb życia mogą, ale nie muszą wpływać na wzrost lub spadek ryzyka jego pojawienia się. Owszem, często cellulit jest konsekwencją braku ćwiczeń i złej diety, pojawia się jednak również jako konsekwencja zmian hormonalnych. Medycyna estetyczna walczy również z rozstępami.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.