Z ostatniej chwili

O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?

Osoby, które decydują się na peeling medyczny zazwyczaj zwracają uwagę na działanie profilaktyczne tego zabiegu, wiadomo bowiem, że opóźnia on proces starzenia się skóry.

Okazuje się jednak, że lista przyczyn, które mogą skłaniać do jego przeprowadzenia jest znacznie dłuższa. Tu warto wspomnieć choćby o obecności drobnych zmarszczek oraz wiotkiej i zmęczonej skórze, zmianach barwnikowych, trądziku i bliznach jako jego pozostałości, rozszerzonych porach oraz problemach ze skórą łojotokową z zaskórnikami. Peeling medyczny radzi sobie jednak znakomicie również z uszkodzeniami posłonecznymi, a nawet z rozstępami oraz cellulitem. Niestety, choć zabieg zbiera pozytywne recenzje, nie można zapominać o tym, że nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Przeciwwskazaniami są przede wszystkim alergie skórne i aktywna opryszczka, zabiegu nie można jednak przeprowadzić również, gdy skóra jest podrażniona albo uszkodzona oraz wykazuje się skłonnością do powstawania bliznowców. Zabieg nie będzie też przeprowadzony u pacjenta zmagającego się z chorobami autoimmunologicznymi i ciężkimi postaciami trądziku, z jego wykonaniem powinny się przy tym wstrzymać kobiety w ciąży i matki karmiące. Sam zabieg nie jest skomplikowany, już po jego zakończeniu zaleca się jednak zachowanie pewnej ostrożności. Przez pierwsze cztery tygodnie nie zaleca się opalania się, a każdy kontakt ze słońcem powinien być neutralizowany przez kremy z wysokim filtrem. Nie wolno też zdrapywać złuszczającego się naskórka, a sama skóra powinna być systematycznie i intensywnie nawilżana.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.