Z ostatniej chwili

Peeling medyczny część I

Peeling medyczny inaczej można określić jako dermopeeling, który obecnie staje się bardzo popularnym zabiegiem w ramach dermatologii estetycznej.

Polecany będzie osobom niezależnie od wieku. Dzięki niemu można doprowadzić do wyregulowania skóry i dzięki temu da się ściągnąć pory u młodych osób utrzymując należytą gładką cerę. Po trzydziestce będzie to taki produkt, który może doprowadzić do zmiany kolorytu skóry. U osób dojrzałych będzie odnawiał skórę. W szczególności sprawdzi się w przypadku tych osób, które mają skórę mocno zaniedbaną. Na czym jest polega peeling? Taki Peeling będzie polegał na korekcji defektów kosmetycznych, która będzie dokonywana w sposób kontrolowany, chorobowy w ramach naskórka i skóry właściwej. Poradzi sobie ze zmianami trądzikowymi, zmarszczkami czy przebarwieniami.

Działanie jest tutaj mało inwazyjne i ma charakter wielokierunkowy. Metoda taka jest lecznicza i rzeczywiście skuteczna. Może stanowić uzupełnienie innych terapii. Jak działa peeling? Naskórek u człowieka ma kilka warstw, które ułożone są jedna na drugiej. Jeśli uda się dobrze skomponować pewne związki i stężenia ich to będzie można usunąć warstwę tego naskórka i to na różnych głębokościach. Dzięki temu naskórek będzie w stanie się odbudować i warstwy nowe będą gładsze i delikatniejsze. Peeling tak naprawdę ma za zadanie przywrócić skórze prawdziwą strukturę i będzie gwarantował jej lepsza elastyczność. Skóra dzięki niemu jest lepiej nawilżona i to wszystko widoczne jest jako odnowienie skóry. Rezultat zabiegu będzie uzależniony od tego jaką intensywność się zastosuje oraz na jakiej głębokości znajdują się uszkodzenia skóry. Im głębiej peeling dotrze tym więcej uszkodzeń będzie się dało usunąć. W medycynie wyróżnia się kilka rodzajów peelingów, które zróżnicowane są właśnie pod kątem efektów jakie będzie chciało się dzięki nim osiągnąć.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.