Z ostatniej chwili

Mezoterapia - najważniejsze fakty

Osoby zainteresowane zabiegiem mezoterapii zazwyczaj są świadome tego, że preparaty wykorzystywane do ich przeprowadzania zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy.

Okazuje się jednak, że nie jest to wcale jedyny składnik, którym warto się zainteresować. Nie mniej istotne wydają się w tym kontekście witaminy A, C oraz E, a także substancje czynne pochodzące między innymi z zielonej herbaty oraz z alg. Sam kwas hialuronowy jest wymieniany na pierwszym miejscu przede wszystkim ze względu na swoje znaczenie. Nie można zapominać o tym, że jest to związek, który występuje naturalnie w naszej skórze, a do tego ma dość specyficzne działanie. Niektórzy porównują go z gąbką, która umożliwia wiązanie w skórze wody. Oczywiście, wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego naturalnie występującego w naszym organizmie ulega zmniejszeniu, a sama skóra nie tylko traci swoją jędrność, ale także staje się bardziej przesuszona, co wpływa na pojawianie się zmarszczek.

Już choćby dlatego tak ważne jest podawanie kwasu hialuronowego z zewnątrz. Nie można jednak również ignorować znaczenia witamin dostarczanych organizmowi podczas zabiegu mezoterapii. Wykazują one pełnię swojej przewidzianej aktywności, a ponieważ podaje się je bezpośrednio do skóry, nie ma mowy o ryzyku związanym z ich utlenianiem się. Witaminy mają do spełnienia szereg zadań, wśród których na szczególną uwagę zasługuje stymulowanie produkcji kolagenu. Oczywiście, sam zabieg wiąże się z pewnymi niedogodnościami i warto mieć świadomość ich istnienia. Tu na pierwszy plan wysuwa się ból odczuwany podczas wstrzyknięć, choć zastosowany wcześniej środek znieczulający jest go w stanie wyeliminować. Problemem może być też występujący już po zabiegu rumień oraz obrzęk, a niekiedy również odczyny alergiczne, choć należy podkreślić, że jest to sytuacja wyjątkowo rzadka. Sam zabieg nie jest przypisany dla osób w konkretnym wieku, przeciwwskazaniem nie jest przy tym płeć pacjenta.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.