Z ostatniej chwili

Mikrodermabrazja i jej zalety

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza skóra była rzeczywiście zadbana, powinniśmy mieć świadomość tego, że regularne złuszczanie naskórka to zabieg, którego znaczenie jest niemożliwe do przecenienia.

Okazuje się, że nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również prowadzi do zwężenia porów, a nawet niweluje przebarwienia spłycając jednocześnie nie tylko zmarszczki, ale i bruzdy. Oczywiście, o najlepszych efektach możemy mówić wówczas, gdy nie decydujemy się wyłącznie na peeling domowy, ale łączymy ten zabieg z działaniami specjalistycznymi wykonywanymi w gabinetach kosmetycznych. W tym kontekście na szczególne zainteresowanie zasługują aparaty przeznaczone do mikrodermabrazji. Najprostsza definicja mikrodermabrazji mówi o tym, że jest to metoda nie tylko łagodnego, ale i w pełni kontrolowanego mechanicznego usuwania powierzchniowych warstw naskórka po to, aby pobudzić jego procesy regeneracyjne. Zabieg cieszy się uznaniem między innymi dlatego, że istnieje możliwość kontrolowania jego głębokości, zawsze można bowiem regulować moc kryształów oraz stopień ich nacisku na skórę. Mikrodermabrazja nie jest zresztą wykonywana w sposób przypadkowy. Wykorzystywana jest w tym celu specjalna aparatura ze specjalnymi głowicami i diamentowym frezem, choć ten ostatni jest stosowany zamiennie z końcówką ścierającą wzbogaconą o kryształki tlenku glinu.

Złuszczanie naskórka kryształem Gdy mamy do czynienia z mikrodermabrazją klasyczną musimy mieć świadomość tego, że bezpośrednio w kierunku skóry kierowany jest strumień kryształów tlenku glinu. Te ostatnie są wyrzucane pod ciśnieniem wprost z głowicy aparatu. Potem system zasysa kryształy, a jednocześnie eliminuje stary naskórek nie tylko podnosząc go, ale również wygładzając. W użyciu znajdują się trzy rodzaje kryształów dzielone z uwagi na swoją wielkość. Co ważne, nie przyczyniają się one do powstawania reakcji alergicznych, a do tego mają działanie antybakteryjne. Te ostatnie nie jest podkreślane bez przyczyny, właśnie ono sprawia bowiem, że mikrodermabrazja może być stosowana także w przypadku osób, dla których charakterystyczna jest cera trądzikowa. Jeszcze inna zaleta zabiegu wiąże się z tym, że usuwa on jedynie zewnętrzną część naskórka, okazuje się więc, że może on przyspieszać także naturalny proces złuszczania. Co ważne, mikrodermabrazja nie jest wykonywana pod znieczuleniem, a jej powtarzanie jest możliwe nawet w dość krótkich odcinkach czasu. Jeszcze nie tak dawno to mikrodermabrazja klasyczna cieszyła się największą popularnością, dziś jednak do głosu dochodzi również jej unowocześniona wersja, a więc mikrodermabrazja diamentowa. W jej przypadku nie spotykamy już głowicy wyposażonej w kryształki tlenku glinu, zamiast tego pojawia się bowiem specjalna sonda wyposażona we frez diamentowy. Dzięki temu zabieg jest dokładniejszy, a podrażnienia skóry bez porównania mniejsze. Popularność mikrodermabrazji ma wiele przyczyn, na pierwszy plan wysuwa się jednak to, że zabieg pobudza nasz organizm do szybkiej odbudowy tkanek. Dzięki temu pojawiają się nowe komórki, a skóra jest wyraźnie odmłodzona. Poprawie ulega przede wszystkim jej elastyczność, skóra po zabiegu jest jednak również bardziej napięta i ma znacznie lepszy koloryt. W wyniku zabiegu do głębszych warstw skóry z łatwością przedostają się również substancje aktywne.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.