Z ostatniej chwili

Zabieg mezoterapii cześć I

Dla wielu osób piękne ciało to marzenie. Dotyczyć będzie ono i kobiet i mężczyzn. Coraz więcej osób przywiązuje również wagę do pielęgnacji i dbałości o pewne elementy, tak by ciało zawsze prezentowało się młodo.

Stosuje się różnego rodzaju diety, ćwiczenia i korzysta z kosmetyków, które mają sprawić, że wyglądać będzie się doskonale. Sięga się coraz częściej również po takie rozwiązania, które pozwolą nam nieco zatrzymywać upływający czas. Chodzi o medycynę estetyczną, która na pewno zyskuje sobie na popularności i coraz więcej osób chce ją wykorzystywać. Wśród najbardziej popularnych zabiegów jest obecnie mezoterapia.

Co to mezoterapia? Ta metoda po raz pierwszy została wykorzystana przez Pistora w latach siedemdziesiątych minionego wieku. Wcześniej stosowana była jako sposób na walkę z chorobami skóry i układem oddechowym. Przez niego wykorzystano ją po raz pierwszy w zakresie medycyny estetycznej. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu mieszanek substancji leczniczych bezpośrednio w to miejsce, które chorobowo jest zmienione i związane z defektem kosmetycznym. W ten sposób można gwarantować sobie uzyskanie możliwie szybkich i doskonałych efektów. Stosuje się niskie stężenie dawek, podawane są bowiem odpowiednio dokładnie w to miejsce, na jakie mają one zadziałać. Dlatego tak naprawdę tutaj precyzja jest taką kwestią, o którą mocno trzeba się zatroszczyć.

Jak działa mezoterapia? Jak działa mezoterapia? Działanie mezoterapii pozwala na wprowadzenie kilku substancji, które nie byłyby w stanie zadziałać w kosmetyku na naszą skórę, ponieważ zostałyby zablokowane przez barierę naskórka. W ten sposób wprowadzić można aktywne substancje, które pozwolą na uzyskanie rzeczywiście zadowalających efektów zabiegów kosmetycznych. Takie działanie będzie bezpośrednio wpływać na pobudzenie procesów regeneracji skóry, przez to, że powstawać będą mikroskopijne rany. W ten sposób dochodzi do stymulowania fibroplasty i dochodzi do produkcji elastyny oraz kolagenu. Dzięki temu skóra jest odmłodzona i procesy starzenia się zostają zatrzymywane. Jak przebiega zabieg mezoterapii? Zabieg powinien być dokonany przez przygotowanego do tego lekarza, który będzie w stanie odpowiednio dobrać dawki do zastosowania. Preparat musi być bardzo dobrze przygotowany i zrealizowany z kilku składników. Wstrzykiwany jest przez malutkie igły i następnie przez masaż lekarza rozprowadzany pod skórą.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.