Z ostatniej chwili

Zabieg mezoterapii cześć III

Przygotowanie do zabiegu

Jeśli uda się wykluczyć wszystkie przeciwwskazania następnie pacjent powinien: - przez okres dwóch tygodni nie przyjmować aspiryny i leków, które zmniejszają krzepliwość krwi - unikać stosowania na obszar zabiegu maści z dodatkiem witaminy K, gdy pojawia się duża podatność na zasinienia - w przypadku niskiego progu bólu można będzie zastosować znieczulenie, które polega na posmarowaniu miejsca zabiegu specjalnym kremem znieczulającym. Stosować także można inne miejscowe formy znieczulenia, lekarz powinien o nich decydować

Jaka jest zalecana częstotliwość zabiegów?

To jak dużo będzie zabiegów uzależnione jest od tego w jakim stanie będzie skóra oraz jakich będzie oczekiwało się efektów. Długotrwałe efekty będzie w stanie zapewnić nam mezoterapia, która składać się będzie z kilku serii zabiegów. Początkowo można poddać się zabiegowi pojedynczemu a co jakiś czas wykonywać kolejne.

Bezpieczeństwo

Trzeba sobie powiedzieć, że mezoterapia to taki zabieg, który jest nieinwazyjny, bezpieczny i sprawdzony. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie każdy może z niego korzystać. Są pewne przeciwskazania co do tego kto może wybierać ten zabieg. Jeśli się na to nie zwróci uwagi to pojawić się mogą przykre skutki. Zabiegowi nie powinno się poddawać w przypadku: - ciąży - alergii - problemów z cukrzycą - stanów zapalnych na skórze - opryszczki - skóry, która źle toleruje iniekcje - terapii, która ma dążyć do zmniejszenia krzepliwości krwi - choroby nowotworowej Zasadność przeprowadzenia zabiegu powinna być zawsze oceniona przez naszego lekarza, który powinien sprawdzić czy w danym przypadku zabieg w ogóle może zostać wykonany.

Jakie są zalety mezoterapii?

Zalety mezoterapii To metoda naturalna i bezpieczna - znana na świecie od lat - leki są podawane tutaj w taki sposób, że dochodzi do zablokowania komórkowych sygnałów związanych z przyswajaniem tłuszczu - rezultaty są praktycznie natychmiast po wykonaniu zabiegu, skóra szybko nabiera elastyczności - rezultaty mają charakter długotrwały.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.