Z ostatniej chwili

5 sposobów, dzięki którym zabiegi laserowe zmniejszają blizny potrądzikowe

Trądzik jest najczęstszą chorobą skóry w Ameryce, dotykającą ponad 85% osób w wieku od 12 do 24 lat. Ponad 50 milionów ludzi zmaga się z trądzikiem, a wielu z nich będzie miało do czynienia z wynikającymi z niego bliznami do końca życia. Jest jednak wspaniała wiadomość. Dermatologia i technologia laserowa mają zaawansowane terapie, aby zmniejszyć lub wyeliminować te nieestetyczne skazy.

1. Usuń martwe warstwy skóry

Blizny potrądzikowe powstają, gdy struktura komórkowa skóry ulega uszkodzeniu, co uniemożliwia jej prawidłowe gojenie. Skóra odbudowuje się szybko i nieprzewidywalnie podczas gojenia się rany potrądzikowej, w wyniku czego skupiska martwych komórek tworzą bliznę.

Frakcyjny resurfacing skóry jest użytecznym zabiegiem na blizny potrądzikowe, dostarczającym kontrolowany laser podzielony na tysiące mikrowątków. Nici te skupiają się na miejscu zabiegu, wywołując tysiące mikroskopijnych urazów, które stymulują naturalny proces gojenia się organizmu. Zmniejsza to zewnętrzną warstwę zdeformowanych komórek blizny, umożliwiając jednolity proces gojenia. Rezultatem jest wygładzenie struktury skóry i redukcja blizn potrądzikowych.

2. Leczenie dużych lub małych obszarów

Trądzik występuje w szerokim spektrum, od łagodnego do ciężkiego - im gorszy trądzik, tym bardziej widoczne będą blizny. Zabiegi laserowe są szczególnie skuteczne w rozwiązywaniu problemu małych obszarów, takich jak nos lub większe płaty skóry obejmujące linię żuchwy, policzki i czoło.

3. Leczenie różnych głębokości skóry

Kiedy blizny potrądzikowe przenikają głęboko do skóry właściwej, komórki skóry doznają uszkodzeń dobrze pod skórą. W przypadku tego typu blizn potrądzikowych, leczenie musi być skuteczne w zadawaniu mikrourazów tkankom leżącym u ich podłoża, bez naruszania otaczającej zdrowej tkanki w danym obszarze.

Fraxel skin resurfacing jest doskonałym zabiegiem lub wypełniacze dermalne, które zwiększają objętość głęboko w skórze. Rezultaty to wyrównanie skóry i redukcja blizn potrądzikowych.

4. Stymulacja produkcji kolagenu

Produkcja kolagenu jest procesem krytycznym dla utrzymania zdrowej i gładkiej skóry. PicoSure Focus, CoolBreeze, IPL i Gentle YAG oferują redukcję blizn na większych powierzchniach, poprawiając koloryt i teksturę skóry.

5. Minimalny czas przestoju

W przypadku wyboru zabiegów laserowych do usuwania blizn potrądzikowych, czas przestoju podczas gojenia jest minimalny. To udogodnienie jest idealne dla pacjentów, którzy zawsze są w ruchu, pracując lub bawiąc się. Skóra będzie wrażliwa po zabiegu, a pacjenci powinni unikać słońca, ale nie powinno to spowodować zbyt dużego spustoszenia w codziennej rutynie.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Zbliża się lato. Czas pozbyć się cellulitu!
Anti-Aging i powiększanie ust? Wypełniacze, które mogą być najlepsze z obu...
Top 3 najczęściej zadawane pytania dotyczące ujędrniania skóry
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.