Z ostatniej chwili

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową

W medycynie nastąpił duży postęp, zwiększyła się świadomość, dbamy bardziej o zdrowie. większość z nas będzie żyła coraz dłużej. Przeciętnie Polak żyje około 72 lata, a Polka mniej więcej około 81. To już trzy lata dłużej niż na koniec XX wieku i nawet około 6 lat dłużej niż 20 lat temu. Według danych jakie przekazuje na, GUS mamy informacje, że długość życia naszych rodaków rośnie. Jednak czas życia dłuższy to również postępujące starzenie. To sprawia, że będziemy szukać takich możliwości, które nas przed tym ochronią, a więc pojawia się w tym względzie między innymi medycyna estetyczna. Rośnie świadomość Polek i dlatego zainteresowanie medycyną estetyczną jest coraz większe. Sięgamy po zabiegi tego typu coraz chętniej.

Polka w gabinecie medycyny estetycznej

Z badań jakie zostały przeprowadzone przez TNS OBOP możemy się dowiedzieć, że zabiegi medycyny estetycznej zostały wybrane już przez około 6% Polek a 35% zastanawia się czy się na nie zdecydować. Okazuje się, że te zabiegi budzą największe zainteresowanie u kobiet między 30 a 50 rokiem życia.

Jakie zabiegi najbardziej popularne?

Jakie obecnie zabiegi są najbardziej popularne? Okazuje się, że ponad połowa Polek decydowała się już na peelingi. Jeśli chodzi o te zabiegi, które budzą duże zainteresowanie to poza peelingami będą to również botoks, zabiegi, które niszczą przebarwienia na skórze czy takie, które odpowiadają za wypełnienia przez uzycie kwasu hialuronowego. Dodatkowo również mezoterapia.

zabiegi odmładzające

Polki chcą poprawić kondycję skóry

Z przeprowadzonych badań wynika, że nawet dwie trzecie kobiet chciałoby poprawić wygląd swojej skóry oraz twarzy. Najmłodsze badane osoby nieco częściej niż inne chcą poprawiać wygląd skóry, ale oprócz tego również nos czy usta.

Najlepszy wiek na zabiegi medycyny estetycznej

Pojawia się również pytanie kto najczęściej z takich właśnie zabiegów będzie chciał skorzystać. Zazwyczaj są to osoby, które mają mniej więcej 30 lat. To około 11 procent wszystkich zabiegów. Czterdziestolatki to około 8 procent wszystkich zabiegów. Rzadziej decydują się na nie osoby poniżej 30 roku życia tak jak i powyżej 60 ponieważ to tylko około 4% wszystkich zabiegów. Kobiety między 50 a 59 rokiem życia to około 6% zabiegów. Według Polek najlepiej pierwszy zabieg wykonywać między 35 a 44 albo 45 a 54 rokiem życia.

Dlaczego Polki odwiedzają gabinety medycyny estetycznej?

Wynika, że Polki w takich gabinetach pojawiają się bardzo często, ponieważ jest to opcja lepsza niż chirurgia plastyczna a dodatkowo kobiety liczą na świetne efekty. Około 12% kobiet uważa, że to metoda bezbolesna i bezpieczna.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.