Z ostatniej chwili

Karboksyterapia - „cudowny gaz” na zmarszczki, rozstępy i cellulit.

Należy zauważyć, że karboksyterapia to zabieg, który jest czysto estetycznym i polega na dokonaniu nakłuć skóry niewielkimi igłami, przez które będą wpuszczone w tkankę pewne ilości dwutlenku węgla.

Celem takiego zabiegu będzie poprawa kondycji skóry i uzyskanie lepszego mikrokrążenia. Dodatkowo powinno się dzięki temu zagwarantować sobie większą produkcję kolagenu. Efekt będzie taki, że otrzymamy bardziej napiętą oraz odmłodzoną skórę. zabieg będzie pozwalał na redukcję zmarszczek i to daje świetne efekty, gdy walczy się z witkością, cellulitem czy nadmiarem tłuszczu. Dwutlenek węgla wpływa na to, że mamy większy przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych i w ten sposób mikrokrążenie się zdecydowanie poprawia a co za tym idzie realizuje się odnowa komórek. Powstały stan zapalny będzie w stanie odpowiedzieć za stymulację produkcji elastyny oraz kolagenu. Podany w tkankę uszkodzi komórki i dojdzie do rozproszenia i wydalenia. Zabieg sprawdza się w przypadku tych osób, które myślą o odmłodzeniu swojej skóry, chcąc pozbyć się oczywistych oznak starzenia się w postaci zmarszczek, worków oraz cieni.

Działanie karboksyterapiiBędzie się sprawdzał pod oczami przy wiotkości skóry. Może również skutecznie walczyć z cellulitem oraz nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg, który ma wszechstronny charakter. Efekty karboksyterapii: - zmniejszenie zmarszczek - doprowadzenie do jędrności skóry - zmniejszenie worków pod oczami - zmniejszenie cellulitu - miejscowe zmniejszenie tkanki tłuszczowej - modelowanie sylwetki - zmniejszenie blizn Zabieg może trwać do około godziny w zależności od tego jak duży będzie ten rejon skóry, który będzie przy pomocy zabiegu leczony. Nie będzie wymagał wcześniejszego znieczulenia, może się pojawić lekki dyskomfort w momencie nakłucia, ale nie będzie to nic wielkiego. Jeśli chce się osiągnąć zadowalające efekty to tak naprawdę powinno się realizować kilkanaście zabiegów CO2. Dopiero po takiej ilości zabiegów będzie można oczekiwać, że efekty będą zadowalające. Tak naprawdę pojawiają się dopiero w pełni po kilku miesiącach. Oczywiście realizowane w takiej formie zabiegi są znane już od wielu lat i przez długi czas stosowane były w różnych chorobach, w których istniał problem niewydolności żylnej. Dlatego nie trzeba się obawiać tego zabiegu, ponieważ jest w pełni bezpieczny i nie będzie doprowadzał do skutków ubocznych. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? - ciąża, karmienie piersią - choroby o dermatologicznym charakterze - problemy z krzepnięciem krwi - cukrzyca - nowotwór - problem z nerkami - problem z wydolnością układu krążenia - skóra, która będzie skłonna do powstawania blizn.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.