Z ostatniej chwili

Kwas hialuronowy bez tajemnic

Ogromna popularność, jaką cieszy się kwas hialuronowy sprawia, że jest on częstym tematem kobiecych rozmów.

Niestety, paniom dość często zdarza się przeplatać sprawdzone informacje tymi, których źródło jest niemożliwe do ustalenia, nie dziwi więc, że wokół tego kwasu nagromadziło się sporo mitów. Starając się z nimi walczyć warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że kwas hialuronowy jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie człowieka odpowiadając nie tylko za gładkość, ale również za sprężystość jego skóry. Niestety, wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego systematycznie spada, coraz wyraźniejsze są przy tym nie tylko zmarszczki, ale również proces powolnego opadania tkanek. Problem jest poważny, nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy mu się w stanie przeciwstawić. Jest to możliwe na wiele sposobów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje ten, który polega na dostarczeniu kwasu hialuronowego z zewnątrz. Jeden z najbardziej niebezpiecznych mitów związanych z kwasem hialuronowym mówi o tym, że osoby myślące o jego stosowaniu muszą liczyć się z dość karykaturalnymi efektami jego przyjmowania.

Mity kosmetyczne O policzkach w kształcie piłek słyszał chyba każdy, nie każdy jednak wie, że z efektem takim mamy do czynienia jedynie po przyjęciu kilku, a czasem nawet kilkunastu ampułek z kwasem hialuronowym. Nie jest to wydatek, na który stać każdego, a i lekarze odradzają stosowania tak radykalnych kroków. Podczas klasycznego zabiegu zużywa się od jednej do dwóch ampułek kwasu, co pozwala na uzyskanie naturalnych rezultatów. Osoby, które obawiają się niezbyt atrakcyjnych efektów końcowych zawsze mogą też rozłożyć zabieg tak, aby składał się z kilku etapów, po każdym z nich oceniając efekt prac i porównując go ze swoimi oczekiwaniami. Nie jest też prawdą to, że zabiegi są bolesne. Owszem, osoby, które się im poddają muszą liczyć się z koniecznością użycia igły, a to może przyczyniać się do pewnego dyskomfortu. Nie wolno jednak zapominać o tym, że medycyna estetyczna osiągnęła ogromny postęp, a zatem nie trzeba się już obawiać nieprzyjemnych doznań. Ich usuwanie to zadanie mikrokaniuli, a więc kremów znieczulających, które są podawane tuż przed zabiegiem szczególnie wrażliwym pacjentkom. Nie brakuje również osób obawiających się tego, że już po wchłonięciu preparatu stan skóry może okazać się bez porównania gorszy niż przed zdecydowaniem się na ten krok. Każde podanie kwasu hialuronowego przyczynia się do tego, że pogłębienie się zmarszczek odsuwa się nieco w czasie, skóra jest więc jeszcze przez pewien czas w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Okazuje się też, że kolejne wykonuje się coraz rzadziej.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie poświęconej zabiegom medycyny estetycznej. Jest to w obecnych czasach tak samo popularny temat jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Nowoczesne, najczęściej bezinwazyjne metody wykorzystywane są przy wielu schorzeniach i defektach skórnych.
Zapraszamy do miłej lektury naszych artykułów,
Redakcja epliki.waw

Często czytane

Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy bez tajemnic
Mikrodermabrazja i jej zalety

Świeże newsy branżowe

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową
Olej konopny – odkryj jego właściwości
O czym pamiętać decydując się na peeling medyczny?
© Copyright epliki.waw. All Rights Reserved.